Nome |
Alias |
|
|
|
|
Bolognesi Cesare |
- |
|
- |
|
- |
Canti Aldo |
- |
|
- |
|
- |
Chiari Marco |
- |
|
- |
|
- |
De Peerdt Ernst |
- |
|
- |
|
- |
Faino Alfredo |
- |
|
- |
|
- |
Gardet Georges |
- |
|
- |
|
- |
Gentili Arnaldo |
- |
|
- |
|
- |
Gianpaolo Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Holland James |
- |
|
- |
|
- |
Lainati Romeo |
- |
|
- |
|
- |
Lavy Amedeo |
- |
|
- |
|
- |
M. B. |
- |
|
- |
|
- |
Malerba Antonio |
- |
|
|
|
- |
Marcellis Ottone |
- |
|
- |
|
- |
Mars Elena |
- |
|
- |
|
- |
Moilliet Louis |
- |
|
- |
|
- |
Morelli Angelo |
- |
|
- |
|
- |
Nucci Ranieri |
- |
|
- |
|
- |
Ortmans F. A. |
- |
|
- |
|
- |
Pozzolini Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Quarenghi Guglielmo |
- |
|
|
|
- |
Ray Henry M. |
- |
|
|
|
- |
Ricci Leonardo |
- |
|
- |
|
- |
Ruffo Della Floresta Francesco C. |
- |
|
- |
|
- |
Savage Eugene Francis |
- |
|
- |
|
- |
Schneider Sacha |
- |
|
- |
|
- |
Swyncop Philippe |
- |
|
- |
|
- |
Uliviero Enrico |
- |
|
- |
|
- |
Visibelli Achille |
- |
|
- |
|
- |
X. -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
De Gennaro Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Frammarino Gaetano |
- |
|
- |
|
- |
Lopez n.s. |
- |
|
- |
|
- |
Olivieri Oliviero |
- |
|
- |
|
- |
Rudhardt Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Toro n.s. |
- |
|
- |
|
- |
Artaria Roberto |
- |
|
- |
|
- |
Bagnolesi Paride |
- |
|
- |
|
- |
Barbieri Rosina |
- |
|
- |
|
- |
Bastianutto Riccardo |
- |
|
- |
|
- |
Bolognino Ernesto |
- |
|
- |
|
- |
Borgonzoni Aldo |
- |
|
|
|
- |
Cantinelli Ferdinando |
- |
|
- |
|
- |
Dammeler Rudolf |
- |
|
- |
|
- |
De Pellegrini B. |
- |
|
- |
|
- |
Ferenczy Noemi |
- |
|
- |
|
- |
Forghieri Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Gardillo Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Kakay Szabo Giorgio |
- |
|
- |
|
- |
Kolbe Moro Elena |
- |
|
- |
|
- |
Lavy Francesca |
- |
|
- |
|
- |
M. D. |
- |
|
- |
|
- |
Marsaglia Augusto |
- |
|
- |
|
- |
Pellegrini Guglielmo |
- |
|
|
|
- |
Ray Jones Raymond |
- |
|
- |
|
- |
Ricci Leone |
- |
|
- |
|
- |
Robertson Cowan Robert |
- |
|
- |
|
- |
Schoenenberger Joseph |
- |
|
- |
|
- |
Senia Mariano |
- |
|
- |
|
- |
Ullman Eugène Paul |
- |
|
- |
|
- |
Van Loo Charles |
- |
|
- |
|
- |
Ruggi Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Toro Raffaele |
- |
|
- |
|
- |
Bastici Angelo |
- |
|
- |
|
- |
Belloni Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Callegari Vittore |
- |
|
- |
|
- |
Chiarini Michele |
- |
|
- |
|
- |
Corucci Alberto |
- |
|
- |
|
- |
Crome John (old Crome) |
- |
|
- |
|
- |
Delachaux Théodore |
- |
|
- |
|
- |
Emanuelli Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Hartung Wilhelm |
- |
|
- |
|
- |
Isolani Gina |
- |
|
- |
|
- |
Kalasing -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Kolblinger Josef |
- |
|
- |
|
- |
Lajos Béla |
- |
|
- |
|
- |
Lawes - Witteronge Charles Bennet |
- |
|
|
|
- |
Nunamaker K. R. |
- |
|
- |
|
- |
Panachia Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Pasiani Enrico |
- |
|
- |
|
- |
Pellegrini Mario |
- |
|
- |
|
- |
Robertson Murray Nora |
- |
|
- |
|
- |
Rose George Herbert |
- |
|
- |
|
- |
Savarese Gerolamo |
- |
|
- |
|
- |
Senn Traugott |
- |
|
- |
|
- |
Todeschini Lucio |
- |
|
- |
|
- |
Toyonobu -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Verrier James |
- |
|
- |
|
- |
Zetsche Eduard |
- |
|
- |
|
- |
Aslein Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Orlandi Ottavio |
- |
|
- |
|
- |
Bagnulo Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Bisio Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Bolton Arthur T. |
- |
|
- |
|
- |
Borie Adolphe |
- |
|
- |
|
- |
Busetto Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Castellani Torquato |
- |
|
- |
|
- |
Celesia Vincenzo |
- |
|
- |
|
- |
Chiariotti Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Comolli Natale |
- |
|
- |
|
- |
Emerson sir William |
- |
|
- |
|
- |
Forlani Oreste |
- |
|
- |
|
- |
Kalckreuth conte Karl Walter Léopold de |
- |
|
- |
|
- |
Kolesnikoff Sergio |
- |
|
|
|
- |
Longhi Luca |
- |
|
- |
|
- |
Malerba Guerrieri Carmelo |
- |
|
- |
|
- |
Melano Michelangiolo |
- |
|
- |
|
- |
Michelacci Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Moise E. |
- |
|
- |
|
- |
Nell Tony |
- |
|
- |
|
- |
Panarari Erio |
- |
|
- |
|
- |
Pierson Berthold |
- |
|
- |
|
- |
Rose Guy |
- |
|
- |
|
- |
Senna Cesare |
- |
|
- |
|
- |
Todeschini Piero |
- |
|
- |
|
- |
Ullrich Curt |
- |
|
- |
|
- |
Van Malde Teodoro |
- |
|
- |
|
- |
Versace Marra Pietro |
- |
|
- |
|
- |
Asselin Carlo |
- |
|
- |
|
- |
De Grandis Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Orsini Ercole |
- |
|
- |
|
- |
Bagutti Abbondio |
- |
|
- |
|
- |
Busetto Ferruccio |
- |
|
- |
|
- |
Cantinotti Innocenzo |
- |
|
- |
|
- |
De Pestel Mario |
- |
|
- |
|
- |
Delance Alexandre |
- |
|
- |
|
- |
Douglas William Fettes |
- |
|
- |
|
- |
Emmanuele Giacobbe |
- |
|
- |
|
- |
Faita Gino Renato |
- |
|
- |
|
- |
Filippini Filippo |
- |
|
- |
|
- |
Gentilini Gustavo |
- |
|
- |
|
- |
Gianturco Paola |
- |
|
- |
|
- |
Giuria Bellini Luigia |
- |
|
- |
|
- |
Grassiz Elisabetta |
- |
|
- |
|
- |
Ispide Noemi |
- |
|
- |
|
- |
Lawrence Mervyn |
- |
|
- |
|
- |
Levi Irma |
- |
|
- |
|
- |
March Vicente |
- |
|
- |
|
- |
Marsicano Cataldo |
- |
|
- |
|
- |
Melarangelo Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Pasinati Antonio Michele |
- |
|
- |
|
- |
Pradez Edith |
- |
|
- |
|
- |
Quaroni -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Ricci Oreste |
- |
|
- |
|
- |
Savary -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Senno Costantino |
- |
|
- |
|
- |
Sordino Ciro |
- |
|
- |
|
- |
Ullrych Bohumil |
- |
|
- |
|
- |
Frate Alessandro |
- |
|
- |
|
- |
Lotti Gaetano |
- |
|
- |
|
- |
Orsola Buccino Adelaide |
- |
|
- |
|
- |
Ruggiero Domenico |
- |
|
- |
|
- |
Acerbi Filippo |
- |
|
- |
|
- |
Bahdanowicz Jadwiga |
- |
|
- |
|
- |
Batalli Nina |
- |
|
- |
|
- |
Bolzardi Angelo |
- |
|
- |
|
- |
Busetto Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Cantoni Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Castellani De Merlani Matilda |
- |
|
- |
|
- |
Claris -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Corvi Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Douglas Scotti Curato Alba |
- |
|
- |
|
- |
Faitini Pietro |
- |
|
- |
|
- |
Frederick Austin |
- |
|
- |
|
- |
Galbiati Giacinto |
- |
|
- |
|
- |
Gardos Aladar |
- |
|
- |
|
- |
Gianue' Rinaldo |
- |
|
- |
|
- |
Giuseppetti Lodovico |
- |
|
- |
|
- |
Guerra Valentino |
- |
|
- |
|
- |
Harvey Eli |
- |
|
- |
|
- |
Holmberg August Johann |
- |
|
- |
|
- |
Kalet S. H. |
- |
|
- |
|
- |
Kolher A. |
- |
|
- |
|
- |
Mabel Casimir |
- |
|
- |
|
- |
Melchers Franz |
- |
|
- |
|
- |
Nelli Egisto |
- |
|
- |
|
- |
Pierucci Italo |
- |
|
- |
|
- |
Quartara Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Raynaut A. |
- |
|
- |
|
- |
Roselli Mario |
- |
|
- |
|
- |
Ruggeri Alda |
- |
|
- |
|
- |
Salvi Giorgio |
- |
|
- |
|
- |
Schommer François |
- |
|
- |
|
- |
Senno Ignazio |
- |
|
- |
|
- |
Stefanutti Ugo |
- |
|
- |
|
- |
Todorovic Poleksija |
- |
|
- |
|
- |
Ultumanni Ubaldo |
- |
|
- |
|
- |
Van Mells H. |
- |
|
|
|
- |
Versorese G. |
- |
|
- |
|
- |
Weber F. |
- |
|
- |
|
- |
Atramblè Adelaide |
- |
|
- |
|
- |
Frate Niccola |
- |
|
- |
|
- |
Ottajano Gennaro |
- |
|
- |
|
- |
Toscano Giacomo |
- |
|
- |
|
- |
Acerbi Mario |
- |
|
- |
|
- |
Alippi Arturo |
- |
|
- |
|
- |
Batani Ettore |
- |
|
- |
|
- |
Bozzoli Maria |
- |
|
- |
|
- |
Castellanos Roberto |
- |
|
- |
|
- |
Clark Christopher |
- |
|
- |
|
- |
Comotto P. |
- |
|
- |
|
- |
De Pignataro Beppe |
- |
|
- |
|
- |
Emmenegger Hans |
- |
|
- |
|
- |
Frediani Vincenzo |
- |
|
- |
|
- |
Gardos Miklos |
- |
|
- |
|
- |
Harvey Harold |
- |
|
- |
|
- |
Lawrenson Charlotte |
- |
|
- |
|
- |
Masulli Ettore |
- |
|
- |
|
- |
Osbert Alphonse |
- |
|
- |
|
- |
Pellegrino Domenico |
- |
|
- |
|
- |
Petitti Maria |
- |
|
- |
|
- |
Podio Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Quarti Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Rayneri Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Ricci Paolo (senior) |
- |
|
- |
|
- |
Robinson sir John Charles |
- |
|
- |
|
- |
Rosetti Giulio |
- |
|
- |
|
- |
Savelli Edmondo |
- |
|
- |
|
- |
Schonberger Martino |
- |
|
- |
|
- |
Simonazzi Domenico |
- |
|
- |
|
- |
Soresina Mario |
- |
|
|
|
- |
Stefele Millo |
- |
|
- |
|
- |
Umbricht Honorè Louis |
- |
|
- |
|
- |
Van Moor -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Xssoff -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Freitag n.s. |
- |
|
- |
|
- |
Acerbi Pietro |
- |
|
- |
|
- |
Alippi Fabretti Quirina |
- |
|
- |
|
- |
Baierl Theodor |
- |
|
- |
|
- |
Bate Francis J. P. |
- |
|
- |
|
- |
Belloni Massimiliano |
- |
|
- |
|
- |
Biancheri Federico |
- |
|
- |
|
- |
Bisogno Vincenzo |
- |
|
- |
|
- |
Bush Reginald Edgar James |
- |
|
- |
|
- |
Calliari Paolo |
- |
|
- |
|
- |
Cantoni Clara |
- |
|
- |
|
- |
Celi Ambrogio |
- |
|
- |
|
- |
Clark J. Cosmo |
- |
|
- |
|
- |
Dovara -sconosciuto- |
- |
|
|
|
- |
Emmet Ellen G. |
- |
|
- |
|
- |
Faivre Maxime |
- |
|
- |
|
- |
Freedman Barnett |
- |
|
- |
|
- |
Guerrazzi Temistocle |
- |
|
- |
|
- |
Lawrenson E. L. |
- |
|
- |
|
- |
Longo Fortunato |
- |
|
- |
|
- |
Mac Bride William |
- |
|
- |
|
- |
Marchelli Bruno |
- |
|
- |
|
- |
Marsili Edoardo |
- |
|
- |
|
- |
Masulli Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Micheletti Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Morelli Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Nuti Adolfo |
- |
|
- |
|
- |
Petraroja Raimondo |
- |
|
- |
|
- |
Ruggeri Pietro |
- |
|
- |
|
- |
Savelli Luisa |
- |
|
- |
|
- |
Schonheyder Anna |
- |
|
- |
|
- |
Tehr Federigo |
- |
|
- |
|
- |
Tozzi -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Van Neck Joseph |
- |
|
- |
|
- |
Vitale Alessandro |
- |
|
- |
|
- |
De Leva Giacomo |
- |
|
- |
|
- |
Frezza Ferdinando |
- |
|
- |
|
- |
Arzuffi Pasquale |
- |
|
- |
|
- |
Baigniere Paul |
- |
|
- |
|
- |
Belloni Betti Pietro |
- |
|
- |
|
- |
Bianchetti Edgardo |
- |
|
- |
|
- |
Bomon E. |
- |
|
- |
|
- |
Brown Alexander Kellock |
- |
|
- |
|
- |
Bush Brown Henry Kirke |
- |
|
- |
|
- |
Caro F. |
- |
|
- |
|
- |
Cella Carlo |
- |
|
- |
|
- |
De Pitati Bonifacio detto "bonifacio Veronese" |
- |
|
- |
|
- |
Ferina Salvatore |
- |
|
- |
|
- |
Freeman Augusto |
- |
|
- |
|
- |
Gentiluzzi Giacomo |
- |
|
- |
|
- |
Giusso Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Grasso Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Harvey Seymour Garstin |
- |
|
- |
|
- |
Holmes Gilda |
- |
|
- |
|
- |
Isso Raffaele |
- |
|
- |
|
- |
Koller Broncia |
- |
|
|
|
- |
Lawson Cecil Gordon |
- |
|
- |
|
- |
Longo Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Morelli Mario |
- |
|
- |
|
- |
Nelson Harold |
- |
|
- |
|
- |
Osborne Walter F. |
- |
|
- |
|
- |
Petraroli Nicola |
- |
|
- |
|
- |
Ricci Ricetto |
- |
|
- |
|
- |
Robinson William S. |
- |
|
- |
|
- |
Van Oberman O. |
- |
|
- |
|
- |
Tramontana Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Alizieri Innocenzo |
- |
|
- |
|
- |
Asakura Fumio |
- |
|
|
|
- |
Bail Franck Antoine |
- |
|
- |
|
- |
Bateman John M. |
- |
|
- |
|
- |
Bellono Eugenia |
- |
|
- |
|
- |
Borione Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Callot Georges |
- |
|
- |
|
- |
Cella Silvio |
- |
|
- |
|
- |
Crosse Lawrence |
- |
|
- |
|
- |
De Poli Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Delavallee Henri |
- |
|
- |
|
- |
Falaschi Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Freese Ernst |
- |
|
- |
|
- |
Galbusera Guglielmo |
- |
|
- |
|
- |
Genua Memmo |
- |
|
- |
|
- |
Giardi Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Guerrera Ferdinando |
- |
|
- |
|
- |
Hary Giulio |
- |
|
- |
|
- |
Lalique Renè |
- |
|
- |
|
- |
Marchese Augusto |
- |
|
- |
|
- |
Mundo Armando |
- |
|
- |
|
- |
Nembrini Gonzaga Arturo |
- |
|
- |
|
- |
Pasini Antonietta |
- |
|
- |
|
- |
Praga F. |
- |
|
- |
|
- |
Quattrini Enrico |
- |
|
- |
|
- |
Ricci Teodoro |
- |
|
- |
|
- |
Robiquet Pierre Victor |
- |
|
- |
|
- |
Sensi Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Toeschi Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Trabacchi Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Vitale Cesira |
- |
|
- |
|
- |
Casassa Alberto |
- |
|
- |
|
- |
De Lieto Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Frojo Federigo |
- |
|
- |
|
- |
Alker Johan |
- |
|
- |
|
- |
Ascari Peppino |
- |
|
- |
|
- |
Barblan Oscar |
- |
|
- |
|
- |
Batheman Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Brown Cecil |
- |
|
- |
|
- |
Callus Augusto |
- |
|
- |
|
- |
Castelli Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Clasen Lorenz |
- |
|
- |
|
- |
Comparotti Cesare |
- |
|
- |
|
- |
Coscia Baldassare |
- |
|
- |
|
- |
Crotta Marc'aurelio |
- |
|
- |
|
- |
De Poli Gio. Batta |
- |
|
- |
|
- |
Di Gregorio Saverio |
- |
|
- |
|
- |
Dovera M. |
- |
|
- |
|
- |
Emper Camillo |
- |
|
- |
|
- |
Ferindani Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Garf Salomon |
- |
|
- |
|
- |
Giardinelli Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Giusti Enrico |
- |
|
- |
|
- |
Ista Alfredo |
- |
|
- |
|
- |
Marsini Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Micheli Adolfo |
- |
|
- |
|
- |
Panayotoff Kyeil |
- |
|
- |
|
- |
Poggetti Girolamo |
- |
|
- |
|
- |
Ricciardelli A. |
- |
|
- |
|
- |
Robson Mary |
- |
|
- |
|
- |
Ruggero -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Senyei Karoly |
- |
|
- |
|
- |
Steffanini Beppe |
- |
|
- |
|
- |
Vertin -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Weber Yakow |
- |
|
- |
|
- |
Yamamura O. |
- |
|
- |
|
- |
Attanasio Michele |
- |
|
- |
|
- |
Lucarelli Marianna |
- |
|
- |
|
- |
Pacileo Nunzio |
- |
|
- |
|
- |
Rugiano Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Achenbach Andréas |
- |
|
- |
|
- |
Angermeyer Hermann |
- |
|
- |
|
- |
Batoni Pompeo |
- |
|
|
|
- |
Borla Enrique |
- |
|
|
|
- |
Brown Delia |
- |
|
- |
|
- |
Busi Emilio |
- |
|
- |
|
- |
Celle Caffarena Filomena |
- |
|
- |
|
- |
Chiaudrero Domenico |
- |
|
- |
|
- |
Compton E.t. |
- |
|
- |
|
- |
Crotti Augusto |
- |
|
- |
|
- |
De Dreè -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
De Poli Paolo |
- |
|
- |
|
- |
Delavrancea Dona N. |
- |
|
- |
|
- |
Fillol Y Granell Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Formica Maria |
- |
|
- |
|
- |
Fremiet E. |
- |
|
- |
|
- |
Giardini Ercole |
- |
|
- |
|
- |
Giusti Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Grattarola Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Lax Joseph |
- |
|
- |
|
- |
Levi Montalcini Gino |
- |
|
- |
|
- |
Mac George William Stewart |
- |
|
- |
|
- |
Marstaller Riccardo |
- |
|
- |
|
- |
Micheli Cino |
- |
|
- |
|
- |
Mokuan -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Morelli Valeria |
- |
|
- |
|
- |
Munger Gilbert |
- |
|
|
|
- |
Nemes Ransonnet contessa Elisa de Hidveg |
- |
|
- |
|
- |
Salvini Guido |
- |
|
- |
|
- |
Schonnenbeck Adolf |
- |
|
- |
|
- |
Szamosi Imre o Emeric |
- |
|
- |
|
- |
Traballesi Pietro |
- |
|
- |
|
- |
Atticciati Luigi |
- |
|
- |
|
- |
De Lorenzi Agostino |
- |
|
- |
|
- |
Fumadori Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Rullo Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Achenbach Oswald |
- |
|
- |
|
- |
Angero A. |
- |
|
- |
|
- |
Baisch Hermann |
- |
|
- |
|
- |
Barbotti Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Bernardini Gaetano |
- |
|
- |
|
- |
Borlando Leopoldo |
- |
|
- |
|
- |
Castelli C. |
- |
|
- |
|
- |
Claudius Wilhelm Ludwig Heinrich |
- |
|
- |
|
- |
De Fabris Emilio |
- |
|
- |
|
- |
Di Lauro Scipione |
- |
|
- |
|
- |
Dovizielli Cesare |
- |
|
- |
|
- |
Emslie Rosalie |
- |
|
- |
|
- |
Filo Achille |
- |
|
- |
|
- |
Giardoni Pietro |
- |
|
- |
|
- |
Kalman Peter |
- |
|
- |
|
- |
Lalli Eduardo |
- |
|
- |
|
- |
Layet Federico |
- |
|
- |
|
- |
Marston Freda |
- |
|
- |
|
- |
Morelli Vicente |
- |
|
- |
|
- |
Mungo Anna |
- |
|
- |
|
- |
Pancani Eliseo |
- |
|
- |
|
- |
Pasini Ernesto |
- |
|
- |
|
- |
Pelli Lodovico |
- |
|
- |
|
- |
Razeto Esilda |
- |
|
- |
|
- |
Ruggiero Teresa |
- |
|
- |
|
- |
Savi Alberto |
- |
|
- |
|
- |
Schonrock Leo |
- |
|
- |
|
- |
Simonet Enrique |
- |
|
- |
|
- |
Sorin Ssaveli o Savely Abramovitch |
- |
|
|
|
- |
Tofanelli Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Ungarelli Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Van Peteghem Adolph |
- |
|
- |
|
- |
Weckesser August |
- |
|
- |
|
- |
Yan Fan Lin |
- |
|
- |
|
- |
Fumagalli Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Ruo n.s. |
- |
|
- |
|
- |
Trapani Ferdinando |
- |
|
- |
|
- |
Achilli Amilcare |
- |
|
- |
|
- |
Baistrocchi Grace |
- |
|
- |
|
- |
Bellosio Eugenio |
- |
|
- |
|
- |
Bernardini Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Bianchi Amedeo |
- |
|
- |
|
- |
Bisschop Cristoffle |
- |
|
|
|
- |
Bornemisza Geisa |
- |
|
- |
|
- |
Bracchetti Rosetta |
- |
|
- |
|
- |
Calori Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Castelli Davide |
- |
|
- |
|
- |
Chiavacci -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Cosma Andrea |
- |
|
- |
|
- |
Crous Lili |
- |
|
- |
|
- |
Di Leo Mirko |
- |
|
|
|
- |
Down Vera |
- |
|
- |
|
- |
Ender B. |
- |
|
- |
|
- |
Grauss G. H. |
- |
|
- |
|
- |
Holzapfel Carl |
- |
|
- |
|
- |
Longobardi Vincenzo |
- |
|
- |
|
- |
Malfatti Mario |
- |
|
- |
|
- |
Nutting Elena |
- |
|
- |
|
- |
Petremont Clarice Marie |
- |
|
- |
|
- |
Pietro Angelo |
- |
|
|
|
- |
Roca Leopoldo |
- |
|
- |
|
- |
Schott Walter |
- |
|
|
|
- |
Madonni Vincenzo |
- |
|
- |
|
- |
Padiglione Agostino e Felice Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Angioletti Gennaro |
- |
|
- |
|
- |
Barbottoni Fabio |
- |
|
- |
|
- |
Battaglia Carolina |
- |
|
- |
|
- |
Bellotti Andrea |
- |
|
- |
|
- |
Borner Paul |
- |
|
- |
|
- |
Busini Mario |
- |
|
- |
|
- |
Chicca Filippo |
- |
|
- |
|
- |
Concioldi Nicasio |
- |
|
- |
|
- |
Ender K. |
- |
|
- |
|
- |
Falchetti Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Ferni Vittorio |
- |
|
- |
|
- |
Formica Vincenzo |
- |
|
- |
|
- |
Galeazzi Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Gargini Adolfo |
- |
|
- |
|
- |
Giaroli Egidio |
- |
|
- |
|
- |
Malgheri Rodolfo |
- |
|
|
|
- |
Marchesi Augusto |
- |
|
- |
|
- |
Mataloni -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Pelliccia Orazio |
- |
|
- |
|
- |
Queguay F. |
- |
|
- |
|
- |
Razori Eugenio |
- |
|
- |
|
- |
Roca Ramon |
- |
|
- |
|
- |
Telleschi Amulio |
- |
|
- |
|
- |
Traina Gaetano |
- |
|
- |
|
- |
Ungaro Jenny |
- |
|
- |
|
- |
Vertunni Romano |
- |
|
- |
|
- |
Aullo Pasquale |
- |
|
- |
|
- |
Cascino Pietro |
- |
|
- |
|
- |
De Luca Errico |
- |
|
- |
|
- |
Maes n.s. |
- |
|
- |
|
- |
Bianchi Antonio da Siena |
- |
|
- |
|
- |
Borodina E. |
- |
|
- |
|
- |
Bracchi Regina |
- |
|
- |
|
- |
Brown Harris |
- |
|
- |
|
- |
Busini Nello |
- |
|
- |
|
- |
Calosci Umberto |
- |
|
- |
|
- |
Caromaldi Umberto |
- |
|
- |
|
- |
Cellini Giovanna |
- |
|
- |
|
- |
De Falco Elena |
- |
|
- |
|
- |
Delfico Luciano |
- |
|
- |
|
- |
Di Lorena Claudio |
- |
|
- |
|
- |
Ender M. |
- |
|
- |
|
- |
Fernow Bernice P. Andrews |
- |
|
- |
|
- |
Gargini Cesare |
- |
|
- |
|
- |
George Eric |
- |
|
- |
|
- |
Giarre' Raimondo |
- |
|
- |
|
- |
Hassal John |
- |
|
- |
|
- |
Kominsk Alessandro |
- |
|
- |
|
- |
Levis Maurice |
- |
|
|
|
- |
Mac Lure Hamilton John |
- |
|
- |
|
- |
Martel Eugene |
- |
|
- |
|
- |
Melchiotti Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Morelli Vittorio |
- |
|
- |
|
- |
Munoz M. |
- |
|
- |
|
- |
Neogrady Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Nuvolone Panfilo |
- |
|
|
|
- |
Osswald Fritz |
- |
|
- |
|
- |
Poggi Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Queirau Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Rocca Gemma |
- |
|
- |
|
- |
Roskotova Anna |
- |
|
- |
|
- |
Salvioni Beatrice |
- |
|
- |
|
- |
Auriemma Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Maffei Achille |
- |
|
- |
|
- |
Russo Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Travani Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Allegre Raymond |
- |
|
- |
|
- |
Bissietta Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Brown John Lewis |
- |
|
- |
|
- |
Busio Giovanni Battista |
- |
|
- |
|
- |
Calosi Laura |
- |
|
- |
|
- |
Enders Jean Joseph |
- |
|
- |
|
- |
Falchetto Attilio |
- |
|
- |
|
- |
Galeazzi Novella |
- |
|
- |
|
- |
Gargini Ippolita |
- |
|
- |
|
- |
Gray Clotilde |
- |
|
- |
|
- |
Guerrini Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Hommel Conrad |
- |
|
- |
|
- |
Komisariwski -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Lalomia Salvatore |
- |
|
- |
|
- |
Lazzaretti Domenico |
- |
|
- |
|
- |
Levitan Isacco |
- |
|
- |
|
- |
Mele Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Moldovan Bela (adalberto) |
- |
|
- |
|
- |
Morelli Giorgetti Ercole |
- |
|
- |
|
- |
Pietropoli Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Queirolo Alberto |
- |
|
- |
|
- |
Razzanti -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Rocca Giovanni Andrea |
- |
|
- |
|
- |
Salvioni Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Savini Arnaldo |
- |
|
- |
|
- |
Sormani Ester |
- |
|
- |
|
- |
Steichen Edouard J. |
- |
|
- |
|
- |
Telschow Edith |
- |
|
- |
|
- |
Trajani Giovanni Battista |
- |
|
- |
|
- |
Vervloet Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Aurineta Alessandro |
- |
|
- |
|
- |
Caselli Luigi |
- |
|
- |
|
- |
De Luise Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Fusco Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Maggio Raffaele |
- |
|
- |
|
- |
Pagano Cesare |
- |
|
- |
|
- |
Travani Luigi Ulisse |
- |
|
- |
|
- |
Achsbach L. |
- |
|
- |
|
- |
Allegretti Agostino |
- |
|
- |
|
- |
Bak Lorenzo |
- |
|
- |
|
- |
Bernardo Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Bon Kaistev |
- |
|
- |
|
- |
Bracci Eugenia |
- |
|
- |
|
- |
Brown Kelloch |
- |
|
- |
|
- |
Castelli Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Cellini Renzo |
- |
|
- |
|
- |
Crovatto Michele |
- |
|
- |
|
- |
Daneo Romeo |
- |
|
- |
|
- |
Delfico De Filippis Berardino |
- |
|
- |
|
- |
Di Lorenzo Olga Maria |
- |
|
- |
|
- |
Falchetto Umberto |
- |
|
- |
|
- |
Filosa Enrico |
- |
|
- |
|
- |
Formine Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Frenthel Halen Louise |
- |
|
- |
|
- |
Gargiulo Beniamino |
- |
|
- |
|
- |
Georges-sauvage Auguste Albert |
- |
|
- |
|
- |
Giarrizzo Carmelo |
- |
|
- |
|
- |
Gray Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Hone Nathaniel il giovane |
- |
|
- |
|
- |
Isvolsky Albert |
- |
|
- |
|
- |
Kamenshy Teodoro |
- |
|
- |
|
- |
Neradovski Piotr Ivanovitc |
- |
|
- |
|
- |
Pasquali Loris |
- |
|
- |
|
- |
Razzetti Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Rocca Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Rumpler Franz |
- |
|
- |
|
- |
Savini Augusto |
- |
|
- |
|
- |
Serafini Fracassini Riccardo |
- |
|
- |
|
- |
Steidel -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Unger Max |
- |
|
- |
|
- |
Gaetani (contessina) |
- |
|
- |
|
- |
Maggio Tommaso |
- |
|
- |
|
- |
Pagano Giacinto |
- |
|
- |
|
- |
Acierno Emilia |
- |
|
- |
|
- |
Barchesi Giacomo |
- |
|
- |
|
- |
Battaglia Gilda |
- |
|
- |
|
- |
Bernareggi Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Bianchi Attilio |
- |
|
- |
|
- |
Borough Johson |
- |
|
- |
|
- |
Brown Marshall |
- |
|
- |
|
- |
Busiri Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Canzoni G. L. |
- |
|
- |
|
- |
Caron Marcel |
- |
|
- |
|
- |
Clavesana Balbiano -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Condorelli Tino |
- |
|
- |
|
- |
Di Lorenzo Tommaso |
- |
|
- |
|
- |
Gargiulo Domenico detto "micco Spadaro" |
- |
|
- |
|
- |
Georget Henri |
- |
|
- |
|
- |
Gray Ronald |
- |
|
- |
|
- |
Guerrini Leo |
- |
|
- |
|
- |
Hattori Shiumyo |
- |
|
- |
|
- |
Itchò -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Kamenzewa Hélèna |
- |
|
- |
|
- |
Laman Federic |
- |
|
- |
|
- |
Malinconico Renata |
- |
|
- |
|
- |
Martellari Filippo |
- |
|
- |
|
- |
Meleto -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Osthoff Hermann |
- |
|
- |
|
- |
Pasquali Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Pellicciotti Carlo Maria |
- |
|
- |
|
- |
Queirolo -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Rocca M. C. |
- |
|
- |
|
- |
Salvucci Leonardo |
- |
|
- |
|
- |
Schrader Velgen Karl |
- |
|
- |
|
- |
Sormani Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Toffolo Piero |
- |
|
- |
|
- |
Yasaki Chiyoji |
- |
|
- |
|
- |
Cassano Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Gagliani Giovannina |
- |
|
- |
|
- |
Russo Ciavarria Gennaro |
- |
|
- |
|
- |
Traverso Domenico |
- |
|
- |
|
- |
Barchi Annunzio |
- |
|
- |
|
- |
Bianchi Bruno |
- |
|
- |
|
- |
Bisson Vittorio |
- |
|
- |
|
- |
Borough Johnson Esther |
- |
|
- |
|
- |
Brown Mortimer J. |
- |
|
- |
|
- |
Chicharro Edoardo |
- |
|
|
|
- |
Condoy Onorio |
- |
|
- |
|
- |
Cosso Bice |
- |
|
- |
|
- |
Crudeli Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Ferradini Andrea |
- |
|
- |
|
- |
Filosa Gennaro |
- |
|
- |
|
- |
Formisani Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Honich Eugen |
- |
|
- |
|
- |
Lazzarini Cimbro |
- |
|
- |
|
- |
Mataré Ewald |
- |
|
- |
|
- |
Meli Giosuè |
- |
|
- |
|
- |
Moreni Bruno |
- |
|
- |
|
- |
Munthe Alf |
- |
|
- |
|
- |
Pellicciotti Gioacchino |
- |
|
- |
|
- |
Poggi Pietro |
- |
|
- |
|
- |
Riccomi Ferrari Linda |
- |
|
- |
|
- |
Rocca Nicolò |
- |
|
- |
|
- |
Samaran Urbano M. |
- |
|
- |
|
- |
Sormani Luciano |
- |
|
- |
|
- |
Steinbach Eduard |
- |
|
- |
|
- |
Verzelloni Agostino |
- |
|
- |
|
- |
Vitelleschi degli Azzi Gaspare |
- |
|
- |
|
- |
Weidanz -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Avellino Tedoro |
- |
|
- |
|
- |
Casselli Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Magliola Andrea |
- |
|
- |
|
- |
Pagano Niccolo' |
- |
|
- |
|
- |
Russo Galeota Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Bakels R. S. |
- |
|
- |
|
- |
Barci Emilio |
- |
|
- |
|
- |
Battaglia Isidoro |
- |
|
- |
|
- |
Bernasconi Giacomo |
- |
|
- |
|
- |
Bracken W. E. |
- |
|
- |
|
- |
Brown Ray |
- |
|
- |
|
- |
Chicharro Gamo Josè |
- |
|
- |
|
- |
Clayton J. R. |
- |
|
- |
|
- |
Crupi Eugenio |
- |
|
- |
|
- |
Danesi Elena |
- |
|
- |
|
- |
De Felice Gennaro |
- |
|
- |
|
- |
Delfino Gerolamo |
- |
|
- |
|
- |
Drago Angelo |
- |
|
- |
|
- |
Frenzel Oskar |
- |
|
- |
|
- |
Galeone Ippazio |
- |
|
- |
|
- |
Giarrizzo Salvatore |
- |
|
- |
|
- |
Haueisen Albert |
- |
|
- |
|
- |
Honsa Jan |
- |
|
- |
|
- |
Iturrino F. |
- |
|
- |
|
- |
Lamanna Nicolas |
- |
|
- |
|
- |
Lazzarini Cosimo |
- |
|
- |
|
- |
Malinverni Aristide |
- |
|
- |
|
- |
Molfino Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Moreno Fanny |
- |
|
- |
|
- |
Neri Bruno |
- |
|
- |
|
- |
Panciroli Primo |
- |
|
- |
|
- |
Pasquali Nello |
- |
|
- |
|
- |
Re Geremia |
- |
|
- |
|
- |
Ruo Guglielmo |
- |
|
- |
|
- |
Szende dàrday Olga |
- |
|
- |
|
- |
Unis Adriano |
- |
|
- |
|
- |
Van Soest Louis Willem |
- |
|
- |
|
- |
Yè Tse Fai -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Cassini Achille |
- |
|
- |
|
- |
De Marco Michele |
- |
|
- |
|
- |
Pagano Nicola |
- |
|
- |
|
- |
Ruvo Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Allegri Oreste |
- |
|
- |
|
- |
Battaglia Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Bracony Guglielmo |
- |
|
- |
|
- |
Buso Paolo |
- |
|
- |
|
- |
Caroselli Maddalena |
- |
|
- |
|
- |
Castelli Olivetti Severina |
- |
|
- |
|
- |
Costa Alessandro |
- |
|
|
|
- |
Cruz Herrera José |
- |
|
- |
|
- |
Danesi Emanuela |
- |
|
- |
|
- |
De Felici Publio |
- |
|
- |
|
- |
De Pzeczel Hedwige |
- |
|
- |
|
- |
Delia Edoardo |
- |
|
- |
|
- |
Frere T. |
- |
|
- |
|
- |
Gargiulo Luigi e Almerico |
- |
|
- |
|
- |
Graziani Emma |
- |
|
- |
|
- |
Guerrini -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Honthorst Gerrit detto "gherardo delle Notti" |
- |
|
|
|
- |
Iudson Berry Iane |
- |
|
- |
|
- |
Lamarra Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Levy Alessandro |
- |
|
- |
|
- |
Loperini Ponziano |
- |
|
- |
|
- |
Mac Rory Anna |
- |
|
- |
|
- |
Martelli Alessandro Emilio |
- |
|
- |
|
- |
Matarese Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Munthe Ludvig |
- |
|
- |
|
- |
Ostrowski Stanislaw |
- |
|
- |
|
- |
Pancrazi Ruggero |
- |
|
- |
|
- |
Pasquali Vincenzo |
- |
|
- |
|
- |
Pellicioli Ferruccio |
- |
|
- |
|
- |
Poggi Raphael |
- |
|
- |
|
- |
Ruozzi Angelo |
- |
|
- |
|
- |
Savino Emilio |
- |
|
- |
|
- |
Steinel Jean Paul |
- |
|
- |
|
- |
Van Soolen Charles |
- |
|
- |
|
- |
Weiner Lazzaro |
- |
|
- |
|
- |
Cassini Almerico |
- |
|
- |
|
- |
Majo Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Baker Burtis |
- |
|
|
|
- |
Battaglia Teresa |
- |
|
- |
|
- |
Busoni Ugolino |
- |
|
- |
|
- |
Calvani Bruno |
- |
|
- |
|
- |
Caroselli Ottaviano |
- |
|
- |
|
- |
Chichester Fanny |
- |
|
- |
|
- |
Clement Charles Julien |
- |
|
- |
|
- |
Costa Amelia |
- |
|
- |
|
- |
Cruz Martin Miguel |
- |
|
- |
|
- |
Danesy Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
De Felicis Wanda |
- |
|
- |
|
- |
Di Martino Gaetano |
- |
|
- |
|
- |
Engel Josè |
- |
|
- |
|
- |
Ferraioli Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Giavarini Angelo |
- |
|
- |
|
- |
Hauge Marie Octavia Nielsen |
- |
|
|
|
- |
Iuhasz Giulio |
- |
|
- |
|
- |
Levy Alphonse Jacques |
- |
|
- |
|
- |
Macafe Mari |
- |
|
- |
|
- |
Malizia Savino |
- |
|
- |
|
- |
Muntz Oscar |
- |
|
- |
|
- |
Pasquali Calamari Ferdinanda |
- |
|
- |
|
- |
Poggi D'Angelo Marina |
- |
|
- |
|
- |
Rocca Sterpone Emilia |
- |
|
- |
|
- |
Rupprecht Tini |
- |
|
- |
|
- |
Schregel Bernardus Petrus |
- |
|
- |
|
- |
Simonetti Elena |
- |
|
- |
|
- |
Temple Hans |
- |
|
|
|
- |
Van Straaten I. A. |
- |
|
- |
|
- |
Vitiello Pasquale |
- |
|
- |
|
- |
Yeguchi Oshiu |
- |
|
- |
|
- |
Zina Rita |
- |
|
- |
|
- |
Cassini Domenico |
- |
|
- |
|
- |
Majone Clementina |
- |
|
- |
|
- |
Pagliuca Eduardo |
- |
|
- |
|
- |
Ashley Newman |
- |
|
- |
|
- |
Bardella Gino |
- |
|
- |
|
- |
Bracquemond Pierre |
- |
|
- |
|
- |
Browne Belmore |
- |
|
- |
|
- |
Conkling Mabel |
- |
|
- |
|
- |
Dang Kio Seng -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
De Feo Daniele |
- |
|
- |
|
- |
De Regibus Maria |
- |
|
- |
|
- |
Dragoni Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Filotti Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Gargnani Marianna |
- |
|
- |
|
- |
Gibb Robert le jeune |
- |
|
- |
|
- |
Graziani Ottavio |
- |
|
- |
|
- |
Haughton Benjamin |
- |
|
- |
|
- |
Hook James Clarke |
- |
|
- |
|
- |
Lambardi Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Lazzarini Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Lopez De Ayala Manuel |
- |
|
- |
|
- |
Martelli Augusto |
- |
|
- |
|
- |
Mategazza Giacomo |
- |
|
- |
|
- |
Moreno Laura |
- |
|
- |
|
- |
Oakley Alfred James |
- |
|
- |
|
- |
Pandiani Agostino |
- |
|
- |
|
- |
Pasqualini Enzo |
- |
|
- |
|
- |
Pellini Ernesto |
- |
|
- |
|
- |
Richards Fred |
- |
|
- |
|
- |
Ruschi Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Schreitmuller August |
- |
|
|
|
- |
Seregely Desiderio |
- |
|
- |
|
- |
Szikszay Ferencz |
- |
|
- |
|
- |
Tognetti Gustavo |
- |
|
- |
|
- |
Unterberg Frantz Richard |
- |
|
|
|
- |
Vesco Di Chambave Abate Vicario |
- |
|
- |
|
- |
Zincke Christian Friedrich |
- |
|
- |
|
- |
Avellino Da Cerreto Vincenzo |
- |
|
- |
|
- |
Cassitti Ottavia |
- |
|
- |
|
- |
De Maria Federigo |
- |
|
- |
|
- |
Galbrund n.s. |
- |
|
- |
|
- |
Majone Vincenzio |
- |
|
- |
|
- |
Pagliuca Federico |
- |
|
- |
|
- |
Sabatino Domenico |
- |
|
- |
|
- |
Tresca Vincenzio |
- |
|
- |
|
- |
Allemagna Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Angus -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Belmonti Emilio |
- |
|
- |
|
- |
Bistran Emil J. |
- |
|
- |
|
- |
Browne George Elmer |
- |
|
- |
|
- |
Bussche (van Den) Joseph Emanuel |
- |
|
- |
|
- |
Capannini Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Chiecchio Gian Cesare |
- |
|
- |
|
- |
D'Angelo Alfonso |
- |
|
- |
|
- |
Engelhardt Kyffhausev Otto |
- |
|
- |
|
- |
Hooper Grace |
- |
|
- |
|
- |
Iuon Constantino |
- |
|
- |
|
- |
Lambardi Folini Lorenzo |
- |
|
- |
|
- |
Malloc G. N. |
- |
|
- |
|
- |
Martelli Diego |
- |
|
- |
|
- |
Michie J. |
- |
|
- |
|
- |
Questa Stefano |
- |
|
- |
|
- |
Read Rigden |
- |
|
- |
|
- |
Richards Lucy |
- |
|
- |
|
- |
Roccatagliata Laura |
- |
|
- |
|
- |
Ross -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Rusconi Giulietta |
- |
|
- |
|
- |
Schreuder Van De Coolwyk Jan W. H. M. |
- |
|
- |
|
- |
Sereguin Porfirï |
- |
|
- |
|
- |
Simonetti Filippo |
- |
|
- |
|
- |
Tempra Galbiati Antonino |
- |
|
- |
|
- |
Tramontini Giacomo |
- |
|
- |
|
- |
Van Tricht Annie |
- |
|
- |
|
- |
Vescovi Francesca |
- |
|
- |
|
- |
Vito D'Ancona |
- |
|
- |
|
- |
Zinelli Maria |
- |
|
- |
|
- |
Castagna Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Galdieri Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Majorano Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Bardelloni Guglielmo |
- |
|
- |
|
- |
Battandier R. |
- |
|
- |
|
- |
Bernath Emilio |
- |
|
- |
|
- |
Bianchi Ercole |
- |
|
- |
|
- |
Biviani Riccardo |
- |
|
- |
|
- |
Busse Hans |
- |
|
- |
|
- |
Capasso Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Caroti Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Cenale Camillo |
- |
|
- |
|
- |
Clement Marcel |
- |
|
|
|
- |
Cserepes Stefano |
- |
|
- |
|
- |
D'Angelo Giulio |
- |
|
- |
|
- |
De Feo Luigi |
- |
|
- |
|
- |
De Renzis Margherita |
- |
|
- |
|
- |
Draper Herbert James |
- |
|
- |
|
- |
Frescura Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Grazioso Martino |
- |
|
- |
|
- |
Haupt Riccardo |
- |
|
- |
|
- |
Konig Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Marchesini Marocco Anna |
- |
|
- |
|
- |
Mateldi -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Molina Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Pignatelli Di Monteroduni Principe |
- |
|
- |
|
- |
Rossandich Tomaso |
- |
|
- |
|
- |
Seren Rosso Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Sosen -sconosciuto- |
- |
|
|
|
- |
Vescovi Mario |
- |
|
- |
|
- |
Vito Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Zineroni Alessandro |
- |
|
- |
|
- |
De Martino Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Galeone Erminia |
- |
|
- |
|
- |
Malacena Gaetano |
- |
|
- |
|
- |
Pagliuolo Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Trombetta Gennaro |
- |
|
- |
|
- |
Allen A. |
- |
|
- |
|
- |
Asinari Adone |
- |
|
- |
|
- |
Bardetti Giacinto |
- |
|
- |
|
- |
Battei Luigi |
- |
|
- |
|
- |
Browning Banelt R. |
- |
|
- |
|
- |
Calvert Edward |
- |
|
- |
|
- |
Clemente Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Conor W. |
- |
|
- |
|
- |
Cserhalmi Eugenio |
- |
|
- |
|
- |
Di Meana Alfonso |
- |
|
- |
|
- |
Falconi Rosa |
- |
|
- |
|
- |
Finat Alberto |
- |
|
|
|
- |
Fornari Herzen Maria |
- |
|
- |
|
- |
Grazziani Ottavio |
- |
|
- |
|
- |
Hope Robert |
- |
|
- |
|
- |
Kampmann Gustave |
- |
|
- |
|
- |
Lazzaro Emilio |
- |
|
- |
|
- |
Levy William Auerbach |
- |
|
- |
|
- |
Mallows C. E. |
- |
|
- |
|
- |
Melina Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Michieletto Valerio |
- |
|
- |
|
- |
Molinari Achille |
- |
|
- |
|
- |
Petrillo Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Poggio Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Richelli Paolo |
- |
|
- |
|
- |
Rusconi Ulderico |
- |
|
|
|
- |
Simonetti Lidia |
- |
|
- |
|
- |
Steinmetz B. |
- |
|
- |
|
- |
Ten Kate Ermanno & Maria |
- |
|
- |
|
- |
Yemeniz M.lle Therese
.lle Thérèse |
- |
|
- |
|
- |
De Martino Gennaro |
- |
|
- |
|
- |
Palagi n.s. |
- |
|
- |
|
- |
Annaratone M. |
- |
|
- |
|
- |
Battelli Augusto |
- |
|
- |
|
- |
Bernauer Franz |
- |
|
- |
|
- |
Bizzarri Lucia |
- |
|
- |
|
- |
Bonadè -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Braekeleer Adriano |
- |
|
- |
|
- |
Bussi Federico |
- |
|
- |
|
- |
Capecchi Antonio |
- |
|
- |
|
- |
Castellini Paoni Zaira |
- |
|
- |
|
- |
Cencetti Andrea |
- |
|
- |
|
- |
De Reya Glordani Frida |
- |
|
- |
|
- |
Di Mercadante Giannone |
- |
|
- |
|
- |
Fornaroli Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Glanflugel Otto |
- |
|
- |
|
- |
Hope Nelson Pat |
- |
|
- |
|
- |
Ivanova Raievskaia Maria Dmitrievna |
- |
|
- |
|
- |
Mateos Francisco |
- |
|
- |
|
- |
Molinari Aldo |
- |
|
- |
|
- |
Morerod Edouard |
- |
|
- |
|
- |
Oberlander Adolf Adam |
- |
|
- |
|
- |
Petrillo Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Pignolo Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Poggio Ulisse |
- |
|
- |
|
- |
Richelmi Clelia |
- |
|
- |
|
- |
Rocchi Amedeo |
- |
|
|
|
- |
Sambuy Edoardo |
- |
|
- |
|
- |
Savoldi Angelo |
- |
|
- |
|
- |
Tenaglia Armida |
- |
|
|
|
- |
Trapani Maria |
- |
|
- |
|
- |
Weise Robert |
- |
|
|
|
- |
Zingaro Alberto |
- |
|
- |
|
- |
Castellano Achille |
- |
|
- |
|
- |
Malatesta Federico |
- |
|
- |
|
- |
Balamino Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Bianchi G. C. |
- |
|
- |
|
- |
Bonadimann Alfonso |
- |
|
- |
|
- |
Bussi Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Calvi C. |
- |
|
- |
|
- |
Capece Galeota Cristina |
- |
|
- |
|
- |
Carozzi Giulietta |
- |
|
- |
|
- |
Costa Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Ferrando Sorelle |
- |
|
- |
|
- |
Gibellino Arturo |
- |
|
- |
|
- |
Glanzmann Amelia |
- |
|
- |
|
- |
Hause Rudolf |
- |
|
- |
|
- |
Hopkins Arthur |
- |
|
- |
|
- |
Konig Richard |
- |
|
- |
|
- |
Lambert Georges Hippolyte |
- |
|
- |
|
- |
Lazzaro Maria |
- |
|
- |
|
- |
Malmesi Sante |
- |
|
- |
|
- |
Martelli Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Melis Federico |
- |
|
- |
|
- |
Ottevaere Henri |
- |
|
- |
|
- |
Pellizzari Ferruccio |
- |
|
- |
|
- |
Poggioli Camillo |
- |
|
- |
|
- |
Prato Fanny |
- |
|
- |
|
- |
Rocchi Ferdinando |
- |
|
- |
|
- |
Sereno Emma |
- |
|
- |
|
- |
Stella Chiara |
- |
|
- |
|
- |
Tokuda Rinsai |
- |
|
- |
|
- |
Vespasiani Anna Maria |
- |
|
- |
|
- |
Castellano Camillo |
- |
|
- |
|
- |
Galizia Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Paleotti Vincenzo |
- |
|
- |
|
- |
Trotta Francesco |
- |
|
- |
|
- |
Allen Jean |
- |
|
- |
|
- |
Asioli Lodovico |
- |
|
- |
|
- |
Bardi Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Beltrame Bruno |
- |
|
- |
|
- |
Bernetti Carlo |
- |
|
- |
|
- |
Bonafede o Buonafede Giovanni |
- |
|
- |
|
- |
Borriello -sconosciuto- |
- |
|
- |
|
- |
Bruce Douglas |
- |
|
- |
|
- |
Bussi Marcantonio |
- |
|
- |
|
- |
Calvi Cesare |
- |
|
- |
|
- |
Capece Minutolo Giuseppe |
- |
|
- |
|
- |
Castello Eugene |
- |
|
- |
|
- |
Englefield Arthur |
- |
|
|
|
- |